A csütörtökön érkezett hidegfront lassan kelet felé távozik. A hétvége időjárását ciklonok és anticiklonok határozzák meg, amelyek egy úgynevezett nyereghelyzetet alakítanak ki. Ilyenkor markáns frontok nem érik el hazánkat, ám a ciklonokkal szaharai por is érkezhet.
A hidegfront kelet felé távozik, így nyugat felől egyre szárazabb levegő érkezik hazánk fölé, a hétvégén több napsütésre számíthatunk. Az ország nyugati részén gomolyfelhő-képződés mellett napos időre számíthatunk. Délutánra az ország nagy részén több órára kisüt a nap, kivéve a keleti határvidéket, ahol estig borult maradhat az idő. Estére a gomolyfelhők is eltűnnek, kiderül az ég.
Csapadék inkább csak keleten fordulhat elő, máshol a csapadék esélye minimális, de egyes helyeken futó záporok kialakulhatnak. Északkeleten élénk szélre is számítani kell, az ország többi részén csupán időnként fordulhatnak elő élénkebb széllökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 19 fok között alakul, de a tartósan felhős keleti, északkeleti területeken néhány fokkal hűvösebb időre is számítani kell.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.