Kiadták a figyelmeztetést: órákon belül kíméletlenül lecsap az időjárás országszerte

figyelmeztetés vihar időjárás
Egy hidegfront hatására viharossá válik a szél, zivatarok jelenhetnek meg és akár jégeső is lehet egyes területeken. A csütörtök esti időjárás nem tartogat semmi jót nekünk.

Rákapcsol az időjárás: miközben napközben harmadfokú piros riasztás volt érvényben a kánikula miatt, az esti órákra a met.hu 11 vármegyére elsőfokú citromsárga riasztást adott ki a várható zivatarok miatt. Ez még mindig semmi, Vas, és Győr-Moson Sopron vármegyében akár felhőszakadás és nagy mennyiségű csapadék is hullhat. Mutatjuk a részleteket.

Időjárás csütörtök éjszaka: kiadták a figyelmeztetést, vihar közeleg
Időjárás csütörtök éjszaka: kiadták a figyelmeztetést, vihar közeleg
Forrás: Shutterstock

Csütörtök éjszakai egy hidegfront miatt elromlik az időjárás és nyári zápor hullhat a nyakunkba

Ma az esti, késő esti órákban egy gyors mozgású hidegfront érkezik északnyugati irányból. A front előtt, kis valószínűség mellett, késő délutántól a nyugati határszél közelében már kialakulhat egy-egy intenzívebb, esetleg heves zivatar viharos széllökés (>80-90 km/h), nagyobb méretű jég (>=2 cm) és intenzív csapadék kíséretében. Estétől, késő estétől az érkező front mentén északnyugat felől már tovább növekszik a zivatarhajlam, ám annak térbeli lefedettsége még hordoz magában némi bizonytalanságot, de várhatóan az ország északi felét érinthetik majd leginkább. Az erősebb cellákat viharos széllökések (70-90 km/h), jégeső (~2 cm) és intenzív csapadék (~ 25 mm) kísérheti. Az éjszakai órákban a zivatartevékenység a keleti és déli tájainkra is átterjedhet - írja a meteorológiai oldal.

Ezekre a vármegyékre adták ki a csütörtöki időjárás miatt figyelmeztetést
Ezekre a vármegyékre adták ki a csütörtöki időjárás miatt figyelmeztetést
Forrás: met.hu

Péntek délutánra eltűnnek a viharfelhők

Reggel, délelőtt a déli és a keleti tájakon még előfordulhat zápor, zivatar, majd csökken a felhőzet és napos, gomolyfelhős idő valószínű. Az északnyugati szél nagy területen megerősödik. Néhol pár fokkal enyhül a forróság, főként északnyugaton mérséklődik átmenetileg a kánikula, ugyanakkor az ország nagy részén marad a 30 fok körüli maximum - írja a Köpönyeg.hu.

Durva meglepetést tartogat a hidegfront – kiderült, hova csap le előszörJégeső és 40 fokos kánikula: a következő napok időjárása pusztító leszNyári csillaghullás: 5 magyarországi helyszín, ahonnan csodálhatod az égbolt show-ját

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.