„Csak tudni akarom, hol vagy…” – Kontrollmánia egy párkapcsolatban

A kapcsolat elején a kontrollmánia még aranyosnak tűnik. „Írj, ha hazaértél.” „Küldj képet, mit vacsizol.” „Add meg a lokációd, csak hogy tudjam, minden rendben.” Te pedig azt gondolod, milyen figyelmes! Ám egyszer csak elkezd elfogyni a levegőd. A reggeli „jó reggelt, szívem” helyett jön a „miért nem írtál még vissza?” üzenet. A nap végére pedig már olyan érzésed van, mintha egy börtönőrnek tartoznál napi beszámolóval.
A kontrollmánia mindig a szeretet maszkjában érkezik. Csak épp nem az van mögötte. Hanem bizonytalanság, önbizalomhiány, szorongás. És az igény, hogy valaki más szabályozza azt, amit ő maga nem tud kezelni. Téged. Az életedet. Az időbeosztásod, az öltözködésed, a barátaid, a munkád, az Instagramod.
Lájkoltad egy régi ismerős képét? Gyanús. Szórakozni mész a barátaiddal? Árulás. Felvetted a fehér szettet, amit ő „túl kihívónak” tart? Provokáció. És így telnek a napok. Lassan elkezdesz előre gondolkodni: vajon mit fog szólni ehhez vagy ahhoz? Melyik barátnőd nevét nem érdemes említeni? Érdemes-e visszafogadni az új munkát, mert túl sok férfival/nővel dolgoznál együtt?
A kontrollmániás kapcsolat nem ordítva tesz tönkre. Nem bántalmazással kezdődik. Hanem figyelmességgel. Csak épp idővel minden figyelem elvárássá válik. És az elvárásból számonkérés lesz. A számonkérésből konfliktus. A konfliktusból önfeladás. Mert könnyebb beadni a derekad, mint újra és újra lejátszani ugyanazt a vitát.
Mert az egészséges kapcsolatban nem kell rejtegetned magad. És nem kell magyarázkodnod azért, mert élsz. Ha nagyon nagy baj van, kérj időben segítséget, mielőtt párkapcsolati erőszakká torkollik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.