A legrosszabb ételek, amiket kánikulában fogyaszthatsz: ezt edd helyettük


Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Life.huA pusztító hőség mindenkit megvisel, amellett, hogy a szív- és érrendszerünket megterheli, az emésztésünkre is hatással van. Éppen ezért fontos, hogy átgondoljuk, mi kerüljön a tányérunkra a legnagyobb kánikulák közepette. Itt van a kerülendő ételek listája.

A túlzottan meleg időjárás nagyobb hatással van az emésztésünkre, mint azt gondoltuk volna: ilyenkor a vérerek kitágulnak, és több vér áramlik a bőr felé, hogy a test leadhassa a hőt. Emiatt az emésztőszervek kevesebb vért kaphatnak, így lassabbá válhat az emésztés, illetve a gyomorürülés sem abban a tempóban folyik, mint egy tavaszi napon. Pontosan ezért hajlamosabbak vagyunk ilyenkor hamarabb teltségérzetet érezni, de sokan puffadnak vagy nehéznek érzik a gyomrukat. Arról sem feledkezhetünk meg, hogy ilyenkor több folyadékot vesztünk az izzadás miatt, ez pedig negatív hatással van a bélműködésünkre.
Annak érdekében, hogy a nyári melegben is stabil maradjon a közérzetünk, érdemes az étkezésre jobban odafigyelni, ugyanis vannak olyan ételek, amelyek nyáron még extrémebben megterhelik a szervezetünket.
A könnyedebb fogásoknak sokkal jobban örül a testünk a nyári nagy melegekben. Ide kattintva elolvashatod, melyek a legtökéletesebb választások a zöldségek és gyümölcsök közül. A testünk jobban tolerálja még ezeken kívül a grillezett halat és a csirkehúst. Az is nagy segítség, ha naponta többször eszünk inkább, de kisebb adagokat.



Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.