Áll a bál a királyi család háza táján. Soha nem látott mélységbe csökkent az uralkodócsalád tekintélye, miután nyilvánosságra kerültek az András herceggel kapcsolatos vádak. Károly király hogy mentse a menthetőt, megfosztotta az öccsét a címeitől, és hercegi rangjától, valamint kilakoltatta őt. Ez azonban nem volt elegendő ahhoz, hogy elkerüljék a botrányt. Ekkor érkezett meg Katalin hercegné és Vilmos herceg, akik a saját költözésükkel elterelték a figyelmet a család belső konfliktusairól.

Forrás: Getty Images Europe
Katalin hercegné költözése hetekig uralta a nyilvánosságot
Ahogy arról korábban lapunk is beszámolt, néhány napon belül elfoglalhatja új otthonát Katalin hercegné és családja. A walesi házaspár néhány hónappal ezelőtt jelentette be, hogy Forest Lodge-ot választották következő lakhelyükül, azonban a lakhelyváltás még váratott magára, mert felújításon esett át a ház. Novemberben azonban kiderült, hogy jóval a határidő előtt elkészült a tatarozás. Dermot McNamara PR-szakértő arról beszélt a Mirrornak, hogy nem léteznek véletlenek, biztos benne, hogy Katalinék időzítése egy ősrégi marketing trükk része.
„Valahányszor balhé tör ki a királyi családdal kapcsolatban, akkor megjelenik róluk egy családi fotó, vagy részt vesznek egy jótékonysági rendezvényen, esetleg csillogó képeket kapunk az új otthonukról. Ez a legrégebbi PR-trükk, amit ismerek. Ezt tanítják a kríziskommunikációs kézikönyvben. Ha rossz a család megítélése, akkor tereljük valami bulvárosabbra, valami vidámabbra a címlapok témáját. A közönség pedig imádja, ahogy Vilmos és Katalin költözködnek, vagy a gyerekeiket viszik iskolába"
- fejtette ki véleményét a szakértő. McDermott szavai azért is tűnnek megalapozottnak, mert Vilmosék mindössze néhány kilométerre költöznek András eddigi lakhelyétől, azonban az újságírók figyelmét sokkal jobban leköti az ő lakhelyváltásuk, mint a tékozló herceg kiköltözése.


