III. Károly király és Kamilla királyné pár nappal ezelőtt Ausztráliába utazott, ahol a Nemzetközösség kormányfőinek találkozóján vettek részt. Az uralkodó orvosai belementek, hogyegy kis időre szüneteltetik a király kemoterápiáját, de most nagyon aggódnak érte és a 2025-ös külföldi útjait sem támogatják.

Forrás: AFP
III. Károly király egyre betegebb
A királyi család egyik közeli ismerőse elárulta, hogy az orvosok kifejezetten lebeszélték Károlyt, hogy jövőre sokat utazzon - írja a Daily Mail. Az Ausztráliában készült fotóin többen is észrevették, hogy III. Károly király - bár látszólag tele van energiával - ajkai és ujjai megduzzadtak. Az előbbi az onkológusok szerint a kezelés mellékhatása lehet, az utóbbi pedig vízvisszatartásra utalhat, ami nem jó jel. Azt beszélik, Károly király rosszabbul van, hiába kezelik az Egyesült Királység legjobb orvosai.
Vilmos herceg hamarosan átveheti a trónt
„Nyílt titok, hogy Károly egészsége folyamatosan romlik” – nyilatkozta egy bennfentes az In Touch magazinnak. „Katalin hercegné és Vilmos a világért sem kényszerítenék Károlyt a lemondásra, ugyanakkor tisztában vannak azzal, hogy hogy romló állapota miatt, hamarabb léphetnek trónra, mint az gondolták. A valóság az, hogy mentálisan és fizikailag is készen kell állniuk arra, hogy ha szükséges, átvegyék a trónt. Ez a kérdés egyre aktuálisabbá válik” - tette hozzá.


