Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Life.huA francia egészségügyi minisztérium szerdán jelentette be, hogy a Kongói Demokratikus Köztársaságból hazatérő orvos ebolatesztje pozitív lett. A beteget elkülönítették, és a hatóságok szerint minden szükséges óvintézkedést megtettek, hogy megelőzzék a fertőzés továbbadását.

Forrás: Shutterstock
Franciaországban megjelent az ebola: a beteget elkülönítették, keresik a kontaktjait
A minisztérium tájékoztatása szerint az orvost biztonságos körülmények között szállították kórházba, hogy a lehető legkisebbre csökkentsék a fertőzésveszélyt. A francia hatóságok járványügyi vizsgálatot indítottak, ennek célja, hogy azonosítsák mindazokat, akik kapcsolatba kerülhettek a beteggel. Az érintettekkel haladéktalanul felveszik a kapcsolatot: 21 napos önkéntes házi karanténba kell vonulniuk, és ezalatt szoros megfigyelés alatt tartják őket. A francia egészségügyi minisztérium ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a lakosságra nézve a kockázat nagyon alacsony - írja az Euronews.
Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ szintén alacsonynak ítélte a fertőzés kockázatát Európában. Ennek oka, hogy az ebola nem a levegőben terjed, hanem a beteg testnedveivel való közvetlen érintkezés útján adható tovább.
A kongói járványban már több mint ezren fertőződtek meg
Az ebolajárvány a Kongói Demokratikus Köztársaságban tört ki, ahol május közepe óta több mint 1000 igazolt fertőzést regisztráltak. A halálos áldozatok száma legalább 260. A megbetegedéseket az ebolavírus ritka, Bundibugyo nevű törzse okozza. Ez ellen jelenleg nincs jóváhagyott vakcina vagy kezelés.
Ezeket olvastad már?


