A Jón-szigetek nyáron rendszerint a turisták tömegétől hangos, idén azonban a szokásosnál is nagyobb az izgalom. Egyetlen kérdés uralja a bárok, tavernák és strandok beszélgetéseit: tényleg Katalin hercegné és családja vakációzott itt? A pletykák szerint a walesi hercegi pár három gyermekükkel – Györggyel, Saroltával és Lajossal – július 16-án érkezett meg Kefalóniára egy magánrepülőgéppel. Egyesek szerint velük tartott Katalin édesanyja és édesapja is. A család egyenesen egy fényűző szuperjachtra szállt, hogy onnan induljanak tovább az Égei-tenger csodái felé.
A sziget egyik taxisofőrje lelkesen mutogatott egy fotót a Daily Mailnek a Norn nevű hajóról, amelyen szerinte a királyi család nyaralt. Állítása szerint a hajó egy ismert amerikai techmilliárdos tulajdonában van – „de biztos, hogy ezen voltak” – jelentette ki megingathatatlanul.
Más források azonban egy még nagyobb jachtról suttognak: a hírek szerint a hercegi pár az Egyesült Arab Emírségek királyi családjának egyik tagja, Abdullah bin Zayed Al Nahyan vendégeként a 340 millió fontot érő Opera fedélzetén tölötte az idejét.
A helyiek és turisták is látni vélték a hercegi családot: egyesek szerint meglátogattak egy közeli barlangot, és éttermekben is jártak. Egy taverna pincére állítja, hogy egy tenderhajóval vitték partra őket, de mikor rákérdeztek, hogy személyesen látta-e őket, csak ennyit mondott: „Nem, de az unokatestvérem igen.”
Az egyetlen, aki a saját szemével látta a családot, az Penelope Likoudi, a görög védelmi minisztérium nyugalmazott vezetője. A 64 éves asszony a csodálatos Mavrouna-öbölben úszott el egy jacht mellett. Elmondása szerint Katalint, Saroltát és Lajos herceget látta a fedélzeten. „Szó szerint remegtem az izgalomtól. Bárcsak köszönthettem volna őket, de meg sem tudtam szólalni” – mesélte könnyes szemmel.
Itt azonban felmerül egy harmadik hajó neve is. Penelope azt állítja, hogy Almaxnak hívták a jachtot. Egy 50 méter hosszú volt, környezetbarát, üzemanyagcellás járműről van szó – ezt mutatják a tengerészeti adatok is, a hajó valóban arra járt, ahol Penelope úszni szokott, és később visszatért Kefalóniára.
Több helyi kételkedik a látottakban. „Talán nem is ők voltak, csak az emirátusi család” – állítják sokan. Mégis, a szigeten élők többsége azt szeretné hinni, hogy valóban ott voltak.
„Katalin betegeskedett az utóbbi időben. Talán a tengeri levegő és a nyugalom segített nekik feltöltődni” – mondja Penelope. Az asszony még el is elérzékenyült. „Őszintén remélem, hogy visszatérnek még. Bár Harryt és Meghant nem látom szívesen. Ez a találkozás számomra felejthetetlen marad.”
Hogy valóban Katalin hercegné, Vilmos herceg és a gyerekeik voltak a jachton? Vagy csupán a vágy szülte a látomást? Valószínűleg sosem tudjuk meg. Egy biztos: a görög szigetek idei nyara izgalmasabb volt, az előző években.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.