Azt, hogy pontosan mi történt a színfalak mögött, azt már valószínűleg soha nem tudjuk meg. Egy-egy részlet azonban időnként napvilágot lát arról, hogyan reagált a brit királyi család, amikor megtudták, Diana hercegné meghalt.

Forrás: Hulton Royals Collection
- Diana hercegné 1997. augusztus 31-én hunyt el Párizsban autóbalesetben.
- Az egész világ gyászolta, ezrek gyűltek a királyi rezidenciák elé.
- A királyi család Balmoralban maradt, amiért komoly kritikát kaptak.
- Egy új könyvrészlet szerint Margit hercegnő reakciója volt a legdurvább.
- Állítólag mindent megtettek, hogy a megjegyzést ne szivárogjon ki.
Diana hercegné halála: hatalmas volt a nyomás a királyi családon
Diana hercegné 1997. augusztus 31-én, a kora reggeli órákban vesztette életét Párizsban, a Pont de l’Alma alagútban, miközben paparazzik üldözték. A tragédia idején Dodi Fayeddel volt a francia fővárosban, hazafelé tartottak a nyaralásból, úgy tudni, a baleset előtt csúnyán összevesztek. A tragédia híre villámcsapásként érte a világot. Egész Nagy-Britannia gyászolt: a Kensington-palota kapuit virágok borították el, miközben a királyi család – köztük Diana két fia – Balmoralban maradt. A döntés célja a fiatal hercegek védelme volt, ugyanakkor egyre erősödő kritikát váltott ki, és egyre nagyobb volt a nyomás Erzsébet királynőn, hogy térjen vissza Londonba.

Forrás: Tim Graham Photo Library
Margit hercegnő nem finomkodott
Hugo Vickers királyi történész a hamarosan megjelenő könyvében egy eddig nem ismert részletet osztott meg a tragédiát követő reakciókról. Állítása szerint Margit hercegnő egy különösen nyers megjegyzést tett Diana halála kapcsán:
Nos, akkor ez megoldja a helyzetet
− idézi a Daily Mail. A beszámolók szerint a család mindent megtett, hogy ez ne kerüljön nyilvánosságra. Margit hercegnő állítólag maga is szorongott a kialakult helyzet miatt, különösen a királynőre nehezedő nyomás aggasztotta. Mindemellett azt is tudni lehet, hogy Margit bizonyos szempontból empatikus volt Dianával, de nem voltak szoros kapcsolatban egymással. Mindketten a Kensington-palotában laktak, és ahogy Károly felesége, ő maga is egészen fiatal kora óta feszegette az uralkodóház hagyományait. Ivott, dohányzott, szeretőket tartott, de tulajdonképpen a monarcia áldozata volt egész életében, amiről itt olvashatsz bővebben.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:


